سفر به اسلوونی

برای نمایش مستند در جستجوی پلنگ ایرانی به همت امور بین الملل صدا و سیما خودمو یک ساعت قبل از شروع فیلم به اسلوونی رسوندم. وارد سالن شدم فکر کردم شاید اشتباه اومدم، سالن پربود و ازم خواستن یه مقدار در مورد فیلم توضیح بدم

در حین نمایش هم هیچکی از جاش بلند نشد و گوشیشونم زنگ نمیخورد!

بعدش خیلیا متاثر شدن و سوالات زیادی براشون بوجود اومده بود ....

اسلوونی کشور بسیار زیباییه که از یوگسلاوی سابق جدا شده، انگار همه چیزش سر جاشه و مردم بسیار متمدن و مهربونی داره، تقریبا هیچ چیز زشت و زننده ای نمیبینی!

و انگار مسلمونن شهر لوبلیانا پایتختش کلا ویلایی درست شده و تعداد آپارتماناش خیلی کمه. مناطق زیادی ورود خودرو ممنوعه و مردم با دوچرخه و یا پیاده تردد میکنن در کل با خیلی از کشورهایی که تا حالا رفتم متفاوته.

قسمتتون بشه

/ 2 نظر / 149 بازدید
کاظمی

با سلام. امشب برای بار ششم این مستند زیبا رو از شبکه 2 دیدم. یه سوالی برام پیش اومد. اون پلنگ ماده دم شکسته که گفته شد در دو جای دور از هم تصویربرداری شده، میخواستم بدونم این دو جا از نظر مسافت چند کیلومتر تقریبا باهم فاصله داشتن؟ و آیا مربوط به دو کوه متفاوت بودن یا نه در همون یک کوه بوده؟ و آیا پلنگها جایی بعنوان کنام دارن؟ یا نه در حال حرکت و جابجایی اند؟

یونس lمحمدی

سلام فتح الله جان عیدت مبارک اینم وبلاگ خواهر زادمه...ایشالا سال خوب وخوشی داشته باشی همراه بابهترین آرزوها[گل] بله اسلوونی هم خیلی زیبا ودوس داشتنی بود وآییناشون...امیدوارم همیشه بدرخشی ودرهمه جای دنیا نامت باشه بهمراه موفقیتهات